Živě

Tragédie! Olympijského vítěze Ivanického nalezli mrtvého v řece

27. července 2020 17:52 - Moskva/Praha

Někdejší skvělý ruský zápasník ve volném stylu Alexandr Ivanickij je po smrti. Jeho tělo bylo nalezeno v řece Vejně v lesích nedaleko Moskvy, píše ruský server sport-express.ru. Olympijskému vítězi z Tokia z roku 1964 bylo 82 let.

 

Twitter@mkomsomolets

Podle prvních zpráv Ivanickij vyrazil minulý týden ve středu na houby, když se ale dlouho nevracel, obrátili se rodinní příslušníci na policii. Při pátrací akci byly nejprve na břehu řeky nalezeny zápasníkovy svršky a telefon, poté bylo o víkendu objeveno i tělo. Podle prvních informací se Ivanickij utopil, cizí zavinění smrti nebylo shledáno.

Vyznavač stylu sambo se do užší sovětské reprezentace v zápasu volným stylem prosadil díky zavedení hmotnostní kategorie nad 97 kg v roce 1962. Jeho největším úspěchem byl triumf na olympijských hrách v Tokiu, kariéru ukončil v roce 1967 po zisku čtvrtého titulu mistra světa.

Po skončení sportovní kariéry pracoval jako funkcionář a a věnoval se rovněž práci sportovního redaktora v televizi a rozhlasu.

mm, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.