Boxerská legenda kandiduje na prezidenta a hrozí zkorumpovaným politikům: Skončíte ve vězení!

20. září 2021 10:46 - Manila/Praha

Bývalého mistra světa v boxu v osmi (!) různých váhových kategoriích čeká další výzva! Jenže tentokrát ne v ringu, ale na politické scéně. Filipínský boxerský hrdina Manny Pacquiao v neděli oznámil, že se chystá kandidovat na prezidenta. Přijal nominaci vládnoucí strany PDP-Laban současného prezidenta Rodriga Dutertea.

 

Erik De Castro, Reuters

"Jsem bojovník a vždy jím budu, v ringu i mimo něj," řekl Pacquiao v projevu po oznámení své kandidatury. Jeho angažovanost v politice začala v roce 2010. O šest let později se stal senátorem. Filipíňané ho zbožňují už i nejen kvůli jeho boxerským úspěchům.

Stále více roste jejich nespokojenost se současnou vládou a požadují změnu. Tou by měl být právě Pacquiao. "Z celého srdce, statečně a pokorně doufám ve vaši podporu," uvedl dvaačtyřicetiletý bojovník, který současnou vládu nařkl z hrubé korupce. „Brzy společně skončíte ve vězení," vzkázal současným politikům.

Ve svém programu prý bude prosazovat boj proti chudobě a výše zmíněné korupci. „Sám jsem na začátku života žil v chudobě, rozumím jí," uvedl.

bp, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.