Procházka má dalšího vyzývatele, brazilského kladivouna

5. října 2021 17:21 - Praha

Pro mnohé nic překvapivého. Jiří Procházka si v nejprestižnější bojové organizaci UFC říká o stále více pozornosti. Dlouhodobě se ho do klece totiž pokoušel nalákat srbský zápasník Alaksandar Rakić, který dokonce sliboval rozebrání soupeře a knockout. Nyní má Jiří Procházka nového vyzývatele, a sice Thiaga Santose, který vyhrál poprvé od turnaje UFC 145 v Praze.

 

Facebook: Thiago "Marreta" Santos

Sedmatřicetiletý Brazilec působí v UFC od roku 2013. Během této doby si připsal čtrnáct výher a osm porážek. Zřejmě největší kariérní skalp si připsal na UFC turnaji v Praze, kde se mu v úvodu třetího kola povedlo porazit současného šampiona polotěžké váhy Jana Blachowicze. Tato výhra byla na dobré dva roky tou poslední. Po sérii tří porážek v řadě znovu pocítil chuť vítězství. Na turnaji UFC 193 se mu totiž povedlo na body porazit Johnnyho Walkera.

Santose vítězství pochopitelně nabudilo, krátce po něm si řekl o zápas s českým zápasníkem Jiřím Procházkou. „Pokud Jiří Procházka nechce čekat na titulovou šanci, jsem tady. Jsem tu, abych se mu postavil tváří v tvář," řekl Santos během pozápasové tiskové konference.

„Všechen respekt k němu, ale sledoval jsem jeho zápasy. Myslím si, že má tvrdou bradu, ale to proto, že nepocítil moje kladiva. Pokud chce svou bradu otestovat, jsem tady," sdělil Brazilec, který má na svém kontě pět knockoutů.

"Denisa" Procházka vyměnil klec za fotbalový pažit

Pozadu pochopitelně nezůstal ani Denisa. Český zápasník dal jasně najevo, že má v hlavě pouze případný titulový zápas o šampiona polotěžké váhy mezi Janem Blachowiczem a Gloverem Teixeirou. Pakliže by jeden ze zápasníků nemohl nastoupit, rázem by o pás bojoval právě Denisa.

„Děkuji za nabídku, ale teď se připravuji na Jana Blachowicze nebo Glovera Teixeiru, které velmi dobře znáš," vysvětlil Procházka na Twitteru.

David Suchý, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.