To bude válka! Stane se první rodilý Francouz skutečným šampionem?

11. října 2021 08:35 - New York/Praha

MMA souboj těžkých vah má svůj termín. Dosud neporažený Ciryl Gane se představí 22. ledna na turnaji UFC 270. Soupeřem mu bude úřadující šampion Francis Ngannou a bude se jednat o mimořádně sledovaný souboj o krále těžké váhy v nejprestižnější bojové organizaci.

 

twitter:@ufc, Twitter

Fanoušci bojových sportů se rozhodně mají na co těšit. V jedné kleci se totiž proti sobě představí dva těžkotonážníci. V roli vyzývatele se představí neporažený francouzský zápasník Ciryl Gane, který má na svém kontě deset výher. Jeho bilance je vskutku působivá, naposledy si v souboji o prozatimní titul těžké váhy poradil s Derrickem Lewisem, který prohrál v koncovce třetího kola TKO.

Soupeř bude mimořádně těžký. Tím bude současný šampion Kamerunec Francis Ngannou, který má o téměř jednou tolik více zkušeností. Během devatenácti zápasů sice třikrát prohrál, avšak drží pětizápasovou sérii bez porážky, přičemž hned čtyřikrát se mu povedlo vyhrát během necelé minuty.

Ciryl Gane se stal prozatímním držitelem titulu těžké váhové kategorie UFC.

Getty/UFC

Naposledy si Ngannou poradil v titulovém souboji se Stipem Miočičem. Po tomto duelu jednal Kamerunec s UFC o první obhajobě, kterou se nepovedlo domluvit. Nepovedlo se totiž najít ideální termín zápasu, neboť Ngannou preferoval září, naopak UFC chtěla duel už v srpnu.

Stále neporažený! Prozatímním šampionem UFC se stal Francouz Gane

Vzhledem k tomu, že Ngannou byl tou dobou v Kamerunu, rozhodla se UFC zavést boj o prozatímní titul. V něm se proti sobě představili Ciryl Gane a Derrick Lewis, vítěz tohoto souboje si tak rezervoval místenku do přímého souboje o titul.

V současné době zatím není jasné, kde se turnaj UFC 270 bude konat, očekávat se ale dají Spojené státy americké.

David Suchý, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.