Wilder se do ringu dlouho nepodívá. Proč?

14. října 2021 15:39 - Las Vegas

Boxerská trilogie mezi Tysonem Furym a Deontayem Wilderem byla završena. Podruhé za sebou se povedlo uspět prvně jmenovanému, který si tak ustrážil pás pro šampiona těžké váhy organizace WBC. Wilder si mimo prohry odnesl ze souboje také zlomenou ruku, na další zápas si tak možná počká déle než půl roku.

 

Sportbible

„Deontay si zlomil pravou ruku za třetím kloubem. Musí na operaci. Kloub je v pořádku. Je to kost za kloubem, která se zlomila. Bolí ho to, ale uzdravuje se. Pokud bude po operaci ruky vše v pořádku, mohl by se zpět do ringu podívat v polovině příštího roku, například v dubnu nebo květnu," zaznělo ve vyjádření manažerky Sheilly Finkelové pro deník The Sun.

Americký zápasník kromě zlomené pravé ruky utrpěl také zranění prstu a kloubu, operace je v plánu příští týden. Mnohé indicie naznačují, že Wilder nezvolil pro boj ideální typ rukavic. Ty údajně mohly být hlavní příčinou, proč ke zmiňovaným zraněním došlo.

Furymu se povedlo knockoutovat soupeře.

Nicola Adams

Wilder byl knokautován v jedenáctém kole, což od Nevadské státní atletické komise automaticky znamenalo šestiměsíční pozastavení činnosti. Zpět do ringu by tak mohl zamířit nejdříve 8. dubna 2022.

Po souboji byl Wilder okamžitě převezen do nemocnice, kde se podrobil lékařské prohlídce. Američan měl v té době podezření na zlomeninu ruky, která se následně potvrdila. Zápasník byl poté propuštěn do domácí péče.

David Suchý, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.