Neumannová je největší favoritkou Sportovce roku

14. ledna 2007 09:25 - PRAHA

Olympijská vítězka v běhu na lyžích, která získala v Turíně i stříbro, Kateřina Neumannová je největší favoritkou 47. ročníku ankety Sportovec roku, jejíž vyhlášení za rok 2006 se uskuteční tuto neděli v pražském Top hotelu. Dvaadvacet let po triumfu lyžařky Květy Jeriové by tak na pomyslný sportovní trůn mohla s křišťálovou korunou na hlavě usednout opět žena.

 

PRÁVO/Petr Hloušek

Velkým soupeřem Neumannové v hlasování 159 členů Klubu sportovních novinářů ČR byl však nejlepší hráč NHL Jaromír Jágr. Vysoko v pořadí budou určitě i další zástupci zimních sportů -stříbrný běžec ze ZOH Lukáš Bauer a vítěz skokanského SP i Turné čtyř můstků Jakub Janda. Do elitní desítky se vešlo pět zástupců zimních sportů a pět letních, už skoro tradičně v poslední letech má v ní své místo vícebojař Roman Šebrle.

Mezi kolektivy je velkým favoritem národní hokejový tým, který získal bronz na ZOH a stříbro přivezl z MS v Rize. Pokud hokejová reprezentace v anketě zvítězí, bude to její už dvanáctý triumf. Slavnostní večer z TOP hotelu můžete vidět na obrazovkách TV Nova a z desítky nejlepších, jejíž pořadí bude zveřejněno až v přímém přenosu, moderovaném Janem Kovaříkem, budou zřejmě scházet Jágr, Šebrle, Janda a Rosický.

Rychlobruslařka Sáblíková by ceremoniál měla stihnout díky malému letadlu, které pro ni do dějiště rychlobruslařského ME v Itálii hodlá poslat agentura BPA. V doprovodném programu vystoupí skupina Chinaski, Richard Krajčo a Kryštof, Lucie Bílá, Marie Rottrová i Jiří Korn a 4TET.

Desítka kandidátů (v abecedním pořadí):
Lukáš BAUER běh na lyžích
Petr ČECH fotbal
Jaromír JÁGR lední hokej
Jakub JANDA skoky na lyžích
Tomáš JANKŮ výška
Kateřina NEUMANNOVÁ běh na lyžích
Tomáš ROSICKÝ fotbal
Martina SÁBLÍKOVÁ rychlobruslení
Roman ŠEBRLE desetiboj
Barbora ŠPOTÁKOVÁ oštěp
Nejlepší kolektivy:
Basketbalistky Gambrinusu Brno
Fotbalová reprezentace ČR
Hokejová reprezentace ČR

Karel Felt, Právo

Časová osa: Ostatní sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.