Trump mohl pohostit šampiony salátem od první dámy. Místo toho poslal pro 1000 hamburgerů

15. ledna 2019 18:12 - Washington, D.C.

Pozvání od amerického prezidenta mělo pro tým Clemson Tigers, vítěze univerzitní ligy amerického fotbalu, hodně nečekaný průběh. Kvůli shutdownu a sporu o zeď na hranicích s Mexikem chybí pracovníci nejen na úřadech, ale i v kuchyni Bílého domu. Na hráče tak na tradičním setkání čekalo „junk food“, jak se fastfoodovému občerstvení často přezdívá.

„Mohl jsem si vybrat, nechat první dámu, aby vám udělala nějaký salát, nebo pro vás nemít žádné jídlo," prohlásil na tiskové konferenci Trump. „Máme tady všechno, co mám rád já a co máte rádi i vy," uvedl k netradičnímu menu americký prezident, který sám sebe pokládá za milovníka rychlého občerstvení.

Kontroverze spojené s americkým fotbalem se tak i nadále Bílému domu nevyhýbají. V minulém roce prezident odmítl pozvat úřadující šampiony NFL Philadelphia Eagles poté, co se dozvěděl, že k němu nemá v úmyslu dorazit celá delegace Eagles. Trump vede s hvězdami amerického fotbalu dlouhodobé spory kvůli jejich protestnímu zaklekání během hymny.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.