Je čas si na pár lidí vyšlápnout! Český bojovník se neschovává za fráze

19. listopadu 2020 20:03 - Praha

Sobota bude v pražské O2 areně velkým dnem Lukáše Krpálka. Ale trochu ve stínu olympijského šampiona z Ria nastoupí na tatami v kategorii do 90 kg David Klammert. A i on má velké cíle. „Chci se prát o medaili,“ neschovává se za fráze.

 

Český svaz juda

V olympijském žebříčku své kategorie je 26., druhý nejvýše postavený z Čechů po Krpálkovi. „Kdyby se teď kvalifikace zastavila, jsem nominovaný. Ale je tam strašně moc lidí bodově blízko u sebe, ještě dva velké výsledky by se mi hodily,“ má jasno Klammert, jenž by se pochopitelně vůbec nezlobil, kdyby jeden z nich přišel v sobotu.

Šestadvacetiletý rodák z Kroměříže už má na kontě několik pronikavých výsledků. Stal se mistrem Evropy do 23 let, letos na Grand Slamu v Düsseldorfu na cestě za sedmým místem posbíral cenné skalpy.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený David Klammert (@david.klammert)

Pak už následovalo dlouhé čekání na vrchol sezony v podobě mistrovství Evropy. „Jsme zvyklí startovat dvakrát za měsíc, teď máme dva závody do roka. I proto je tu taková konkurence, moc lidí si nemůže dovolit tady nebýt,“ ví Klammert pověstný tím, že judem žije prakticky 24 hodin denně.

Trpké české loučení! Poplácání od táty, pak došlo na slzy

I závěrečný kemp v turecké Antalyii ho nabil optimismem. „U nás v tu dobu nešlo trénovat, v Turecku jsme měli ideální podmínky. Snad se nám na šampionátu povedou dobré výsledky, abychom utvrdili trenéra Lacinu, že nám to tam svědčí,“ usmívá se Klammert.

Už na turnaji v Budapešti si zkusil pobyt v tzv. bublině, proto je na její specifika připravený. A podřídí tomu i shazování. „V Turecku dobře vařili, ale ke konci už jsem upravil stravu. A na poslední dvě kila a odvodnění mi stačí den a půl, abych se netrápil dlouho,“ plánoval.

Pavel Petřikov (vpravo) a Strahinja Bunčič ze Srbska při ME v Praze.

Vít Šimánek, ČTK

O motivaci bude mít i před prázdnými sedačkami největší české haly postaráno. „Chceme se odvděčit divákům aspoň u televizí a zpropagovat v Česku judo. Věřím, že turnaj v Praze bude ideálním pro to si na pár soupeřů vyšlápnout,“ těší se.

Michal Osoba, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.