Házenkářky porazily Island a na turnaji v Chorzowě skončily třetí

25. září 2011 13:58 - CHORZÓW

Česká reprezentace házenkářek zakončila Slezský pohár v Chorzowě vítězstvím 30:28 nad Islandem, které jí vyneslo třetí místo. V předchozích dnech svěřenkyně trenéra Jana Bašného podlehly domácímu Polsku i Nizozemsku o tři branky.

Jako první se do trháku dostaly severské soupeřky, které v první půli využily technických chyb českého týmu a vedly až o čtyři branky. České házenkářky ale zpřesnily obranu a dokázaly do přestávky srovnat krok.

Do druhého poločasu naopak vstoupil mnohem lépe výběr kouče Bašného a razantní úvod mu vynesl čtyřgólový náskok. Právě to nakonec rozhodlo o českém vítězství, neboť Islanďanky se už dokázaly přiblížit maximálně na rozdíl jedné branky, ale nevyrovnaly.

Největšími českými oporami byly brankářka Satrapová a autorka deseti gólů Poznarová, která v utkání neomylně proměnila všech šest sedmimetrových hodů.

Slezský pohár v Chorzowě byl pro český tým poslední zkouškou před říjnovým startem kvalifikace mistrovství Evropy. V té se Češky střetnou se Slovinskem, Švédskem a Rakouskem.

ČR - Island 30:28 (15:15)
Nejvíce branek: Poznarová 10/6, Chrenková a Martinková po 5 - Kuladóttirová 8, Gudmundsdóttirová 5. Rozhodčí: Brehmerová, Skowroneková (obě Pol.). Vyloučení: 3:4. Sedmimetrové hody: 6/6 - 3/3. Diváci: 150

ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.