Rakvi s Frazierem se přišly poklonit tisíce fanoušků

12. listopadu 2011 19:21 - PHILADELPHIA

Tisíce lidí se přišly rozloučit s boxerskou legendou Joem Frazierem, který v pondělí podlehl v 67 letech rakovině. Bílá rakev s ostatky bývalého profesionálního mistra světa v těžké váze byla o víkendu vystavena ve Philadelphii v hale Wells Fargo Center.

 

Matt Slocum, ČTK/AP

K rakvi, na které ležel Frazierův typický kovbojský klobouk, se vinula dlouhá fronta. Organizátoři očekávali, že legendě přijde dát sbohem zhruba patnáct tisíc fanoušků.

Pohřeb se uskuteční v pondělí, mezi hosty by měli být i někdejší Frazierův velký soupeř Muhammad Ali a další bývalí šampioni těžké váhy Mike Tyson a Larry Holmes. Pozvání odřekl George Foreman, který vedle Aliho jako jediný dokázal Fraziera porazit dvakrát v životě, ale nabídl se, že zaplatí část nákladů.

Frazier zemřel v chudobě po krátkém boji s rakovinou jater, kterou u něho lékaři diagnostikovali teprve nedávno.

ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.