Házenkářkám utekl začátek a na Islandu i podruhé prohrály

26. listopadu 2011 18:07 - KEFLAVÍK

České házenkářky prohrály i druhý přípravný zápas na Islandu. Po páteční porážce o sedm branek dnes domácím reprezentantkám v Keflavíku podlehly 30:33.

Vstup do utkání se mnohem lépe vydařil Islanďankám, hostující celek po dvaceti minutách prohrával už 4:13. Češky často chybovaly, inkasovaly v oslabení, nepomohl jim ani oddechový čas. Dlouho nemohly dostat za záda islandských gólmanek pátou branku, smůlu protrhla až ve 20. minutě Martínková.

"Předvedli jsme katastrofálních prvních patnáct dvacet minut, kdy jsme prohrávali až o devět branek. Když se konečně holky rozhodly, že začnou hrát, začali jsme konečně Islanďankám trochu komplikovat spanilou jízdu zápasem," uvedl trenér Jan Bašný.  Do poločasu český tým mírně stáhl ztrátu na 12:20, na začátku poslední čtvrthodiny už české reprezentantky prohrávaly jen o čtyři góly. V 59. minutě Černá zkorigovala na 29:31, ale Islanďanky si už vítězství vzít nenechaly.

"Vypadalo to, že budeme schopní uhrát i lepší výsledek než konečnou porážku o tři branky. Ale v posledních minutách jsme se nechávali zbytečně často vylučovat a Islanďanky tak mohly snadno skórovat," doplnil Bašný.   

Přípravný zápas házenkářek v Keflavíku:
Island - ČR 33:30 (20:12)
Sestava a branky ČR: Satrapová, Doláková - Černá 8, Luzumová 4, Chrenková 4, Vítková 4, Štěrbová 4, Knedlíková 2, Martínková 2, Keclíková 1, Hrbková 1, Poznarová, Růčková, Simerská. Sedmimetrové hody: 6/6 - 7/5. Vyloučení: 4:5. Diváci: 200.
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.