Další výzva pro Martínka! Český bojovník se popasuje se zkušeným Litevcem

6. dubna 2021 15:51 - Praha

Michal Martínek se po necelém půl roce vrací do klece. Nejlepší český bojovník v žebříčku těžké váhy má před sebou druhý zápas v ruské organizaci ACA. Soupeřem bude zkušený litevský bojovník Tomas Pakutinskas.

 

OKTAGON MMA

„Myslím si, že je to solidní, zkušený soupeř. Dynamický, silový a má za sebou hodně zápasů," hodnotil svého protivníka Martínek, který další těžký zápas bere jako skvělou výzvu. „Těším se, až se zavře pletivo," dodal český bojovník s bilancí 8:2.

Debut v prestižní organizaci ACA si český MMA zápasník odbyl v listopadu 2020 v Polsku. Osmatřicetiletého Daniela Jamese ani přes povedené první kolo neudolal. Ve druhém kole převzal iniciativu zkušený Američan, který měl oproti Martínkovi šestnáct kilo navrch. Český bojovník byl stržen na zem, kde inkasoval několik tvrdých ran. Jelikož se český zápasník nedokázal účinně bránit, rozhodčí zápas po chvíli ukončil.

Takového obra jsem ještě neměl. Mám rád, když zápas smrdí káočkem, těší se Martínek

„Mě to nezastaví, užil jsem si to. Mám rád, když jde o hubu. Důležité je, že měl zápas koule a fanoušci se nenudili," uvedl po prvním zápase v ruské organizaci těžkotonážní bojovník, který si poslední vítězství připsal v listopadu 2019. Parádní souboj s Viktorem Peštou v rámci turnaje OKTAGON 15 ale zůstal trochu v ústraní za "Zápasem století" mezi Karlosem Vémolou a Attilou Véghem. Martínek veterána UFC trefil jedním z úderů tak, že mu zlomil čelist a obhájil pás šampiona domácí organizace OKTAGON MMA.

Galavečer ACA 122, který se bude konat v Bělorusku, je naplánován na 23. dubna. Oba zápasníci půjdou do duelu s porážkou z posledního klání. Čtyři dny před zápasem navíc Martínek oslaví jednatřicáté narozeniny. Nadělí si k nim deváté vítězství v profesionální kariéře a přiblíží se o krok k vysněnému angažmá v UFC?

mak, Sport.cz

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.