Trenér Baffert je po sedmém vítězství rekordmanem dostihového Kentucky Derby

2. května 2021 11:17 - Louisville

Slavný americký dostih Kentucky Derby vyhrál Medina Spirit, díky němuž se dočkal rekordního sedmého vítězství trenér Bob Baffert. Triumf tříletého hnědáka sledovalo v Louisville 51.838 diváků, nejvíce na sportovní akci v USA od loňského vypuknutí koronavirové pandemie.

 

Profimedia.cz

K vítězství dovedl koně Medina Spirit žokej John Velazquez, jenž si tak připsal čtvrtou výhru v zahajovacím dostihu americké Trojkoruny. Kentucky Derby se letos vrátilo do svého tradičního termínu na první květnovou sobotu, loni bylo kvůli zdravotní situaci přesunuto na září.

Baffert, jenž se stal nejúspěšnějším koučem ve 147 let dlouhé historii dostihu, výhru nečekal. "Věděl jsem, že je dobře trénovaný, ale tohle mě opravdu hodně překvapilo. Johny ho udržel na perfektní pozici, a když vede, bojuje. Stejně ale nechápu, že to vyhrál, tenhle malý kůň," radoval se Baffert.

Svým majitelům zajistil Medina Spirit sobotním vítězstvím 1,86 milionu dolarů (40 milionů korun).

ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.