Boxer La Cruz vrátil Kubu na olympijský trůn v těžké váze

6. srpna 2021 08:32 - Tokio

Zlatou medaili v váze do 91 kilogramů na hrách v Tokiu získal Kubánec Júlio César La Cruz. Ve finále porazil 5:0 Muslima Gadžimagomedova z Ruska a připsal si druhý olympijský triumf v kariéře. Bronz získali poražení semifinalisté Abner Teixeira z Brazílie a David Nyika z Nového Zélandu.

 

Ueslei Marcelino, Reuters

Jednatřicetiletý La Cruz získal pro Kubu první zlato v těžké váze od her v Aténách v roce 2004. Na následujících třech olympiádách kategorii do 91 kilogramů ovládli boxeři z Ruska a Ukrajiny.

Pod pěti kruhy dokázal La Cruz zvítězit už podruhé. V roce 2016 v Riu de Janeiro jako první Kubánec v historii získal zlato v polotěžké váze. V ní má na kontě také čtyři tituly mistra světa.

La Cruz také potvrdil nadvládu kubánských reprezentantů v Tokiu. Zástupci tradiční boxerské velmoci dosud získali zlato ve třech ze čtyř dokončených kategorií.

.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Box:
Muži - do 91 kg:
Finále:
La Cruz (Kuba) - Gadžimagomedov (Rus.) 5:0.
Konečné pořadí:
1. La Cruz,
2. Gadžimagomedov,
3. Teixeira (Braz.) a Nyika (N. Zél.),
5. Smjaglikov (Běl.), Reyes (Šp.), Abduljabbar (Něm.), Iašaíš (Jord.).
ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.