České biatlonové hvězdy znovu vládly. Po mistrovství světa vyhrály i domácí šampionát

4. září 2021 19:23 - Letohrad

Biatlonisté Markéta Davidová a Michal Krčmář potvrdili roli domácích jedniček a v Letohradě získali letní tituly mistrů republiky ve sprintu. V neděli budou útočit na zlatý double, do stíhacích závodů vyrazí se stejným náskokem 18 vteřin.

Libor Plíhal, ČTK

Davidová přijela do Letohradu po úspěšném letním mistrovství světa na kolečkových lyžích v Novém Městě na Moravě, kde minulý týden získala zlato v supersprintu a stíhacím závodu a po sprintu brala stříbro. Na domácím šampionátu udělala ve sprintu tři chyby na střelnici a vyhrála díky rychlému běhu před Slovenkou Ivonou Fialkovou.

"Jsem ráda, že už to mám za sebou. V tom horku to bylo náročné. Navíc mi přišlo, že kolečkové lyže byly těžké a moc nejely," řekla Davidová na webu svazu. "Trápí mě rýma. Jsem zvyklá s ní závodit, ale ideální to není," řekla s tím, že se rozhodla vynechat večerní supersprint.

Biatlonisté Davidová a Krčmář vyhráli na letním MS v Novém Městě stíhací závod

Třetí skončila obhájkyně českého titulu Lucie Charvátová, která tak v hodnocení MČR brala stříbro. Bronz získala v závodu pátá Klára Polednová.

Krčmář ovládl na MS sprint i stíhací závod a v Letohradu ve sprintu chyboval jednou vleže i vstoje. "Jsem rád, že se to povedlo, i když se svým výkonem nejsem spokojený. Vleže to byla těsná rána mimo, vestoje mi také jedna utekla," řekl Krčmář.

Krčmář je opět mistrem světa v letním biatlonu, Davidová má ze sprintu stříbro

Za stříbrným olympijským medailistou ze sprintu skončil druhý přesně střílející Vítězslav Hornig. Třetí skončil Jakub Štvrtecký už s odstupem čtyřiceti vteřin..

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.