Sjezdař Rolenc dál vládne světovému sjezdu na divoké vodě, má další dvě zlata

25. září 2021 19:14 - Bratislava

Kanoista Ondřej Rolenc získal na mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě v Bratislavě dvě zlaté medaile. Nejprve ovládl individuální závod a poté s Danielem Suchánkem i závod deblistů. Dvě stříbra do české sbírky přidala Tereza Kneblová, jež uspěla na kajaku i na kanoi, bronz pak Martina Satková.

 

FB:olorenc, Facebook

Devětadvacetiletý Rolenc měl do dneška z MS již 29 medailí, počet zlatých v Bratislavě zvýšil na jedenáct. "Jízda sice měla drobnou chybu, ale zachránil jsem to tam a naštěstí jsem nenaboural do hrázky. Nakonec jsem s jízdou spokojený, jelikož tady na tom kanále je to opravdu těžké," uvedl Rolenc.

První skončil i v kategorii C2. "Vždycky se snažím, když má Rolda nějaký úspěch nebo neúspěch ze svého individuálního závodu, aby udržel emoce i do druhého závodu. Ale dneska byl tak zvláštně klidný - asi si ani neuvědomoval, že vyhrál," řekl Suchánek.

Kneblová nestačila mezi kajakářkami jen na Francouzku Lisu Vinetovou, Satková byla těsně pod stupni vítězů. Na kanoi Satková skončila za Kneblovou a vítěznou Italkou Cecilií Panatovou třetí. Ze čtyř českých finalistů na kajaku byl nejlepší pátý Adam Satke. Vyhrál Slovinec Nejc Znidarčič.

ČTK

ČT sport Sölden - obří slalom žen (1. kolo) probíhá
20211023T10:00:00+0200
Sölden - obří slalom žen (1. kolo)
Sölden - obří slalom žen (1. kolo)
Sölden - obří slalom žen (1. kolo)
ČT sport Sölden - obří slalom žen (2. kolo) dnes 13:15
20211023T13:15:00+0200
Sölden - obří slalom žen (2. kolo)
Sölden - obří slalom žen (2. kolo)
Sölden - obří slalom žen (2. kolo)

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.