Naděje českého juda se po zranění vrátila skvěle. Zachová má bronz z Grand Prix

25. září 2021 20:51 - Záhřeb
(Aktualizováno: 25. září 2021 21:11)

Jednadvacetiletá judistka Renata Zachová získala bronzovou medaili na Grand Prix v Záhřebu. Juniorská mistryně Evropy z loňska tak prožila úspěšný návrat na tatami po půlroční pauze, zaviněné zraněním kotníku. V posledním souboji na svém prvním turnaji od února porazila na ipon Inbal Šemešovou z Izraele.

 

Český svaz juda

Zachová ve váze do 63 kilogramů v prvním kole zdolala Ukrajinku Anastasii Antipinovou, poté ve čtvrtfinále podlehla Angelice Szymanské z Polska. V opravách si však poradila s Manon Deketerovou z Francie a povedené vystoupení v chorvatské metropoli korunovala proti Šemešové. Izraelskou soupeřku zdolala ve zlatém skóre až po pěti a čtvrt minutách.

ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.