Golfistka Spilková útočí po druhém kole turnaje v Arkansasu na životní úspěch

26. září 2021 08:27 - Rogers

Golfistka Klára Spilková se na turnaji LPGA v Rogersu udržela i po druhém kole v elitní desítce a útočí na svůj nejlepší výsledek na zámořském okruhu. V sobotu česká olympionička zahrála dvě rány pod par hřiště, celkem má na Arkansas Championship skóre -8 a dělí se o deváté místo.

 

twitter:@spilkovaklara, Twitter

Druhé kolo začala šestadvacetiletá česká golfistka dvěma birdie, pak přišly bogey a double bogey, skóre si však Spilková znovu vylepšila povedeným závěrem: birdie na patnáctce a eaglem na poslední jamce. Na vedoucí Australanku Minjee Leeovou a Japonku Nasu Hataokaovou ztrácí čtyři údery.

Tříkolový turnaj v Rogersu se hraje s dotací 2,3 milionu dolarů. Spilková byla letos na LPGA nejlépe dvanáctá v dubnu na Havaji, jejím životním výsledkem je dělené osmé místo z loňského ledna v Gainbridge.

Spilková měla podobně dobře rozehrané i olympijské hry, na nichž nakonec skončila na solidním 23. místě-

ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.