Tatran ani Liberec na švýcarské soupeře nevyzráli

OSTRAVA

Florbalistky Crazy Girls Liberec prohrály v druhém utkání na Poháru mistrů evropských zemí v Ostravě s favorizovaným Red Ants Rychenberg Winterthur 2:8 a v pátek je proti norskému Tunetu čeká rozhodující zápas o postup do semifinále. Konfrontace se švýcarským florbalem hrubě nevyšla ani mužům Tatranu Střešovice, kteří utrpěli vysokou porážku 0:9 od obhájce loňského prvenství Ersigenu.

Severočešky proti favoritovi celého turnaje dvacet minut zadělávaly na senzaci. Polská legionářka Piotrowská jim zajistila jednobrankový náskok, který Liberec bránil do 22. minuty.

Po přestávce však přišel smrtící atak "Červených mravenců". Ottová a Breitensteinová bleskurychle otočily skóre na 2:1 a rozpoložení českého celku Švýcarky nalomily dalšími třemi slepenými góly mezi 35. a 37. minutou. Porážka Liberce nakonec dostala nádech debaklu. Za stavu 1:8 se už Urbanové povedlo jen snížit.

Podle podobného scénáře padly i Střešovice. Dvacet minut hrály s Ersigenem vyrovnanou partii, ale 41 sekund před koncem první třetiny je ranil gólem Krähenbühl. Lídr skupiny A se pak už bez milosti řítil za vysokým vítězstvím.

Perfektní obranou Pražany nepustil do žádné větší šance a ze smrtících brejků vyhnal skóre až na hrozivých 9:0. Největší hvězdy mužstva nabitého švýcarskými reprezentanty tentokrát zůstaly ve stínu druhé formace, jíž vedl autor čtyř gólů Krähenbühl.

Tatran tak bude o splnění svého postupového snu v pátek válčit v utkání s norským Sarpsborgem, po němž by Pražany do semifinále posunula i remíza.

Muži - skupina A:
Wiler Ersigen - Tatran Střešovice 9:0 (1:0, 4:0, 4:0)
Branky: 20., 24., 38. a 51. Krähenbühl, 30. a 56. Ch. Hofbauer, 34. Bichsel, 42. Thorsell, 46. Vänttinen, Rozhodčí: Nystrand, Rabrink (oba Švéd.). Vyloučení: 3:5. Diváci: 563.
Sarpsborg IBK (Nor.) - Nižegoroděc (Rus.) 8:6 (3:2, 3:3, 2:1)
Tabulka:
1. Wiler Ersigen220021:14
2. Střešovice21019:172
3. Sarpsborg21019:182
4. Nižegoroděc200214:10
Muži - skupina B:
SSV Helsinky - Rubene (Lotyš.) 8:2 (5:2, 2:0, 1:0), Warbergs IC-85 (Švéd.) - Outlaws (Dán.) 13:0 (5:0, 5:0, 3:0)
Tabulka:
1. SSV Helsinky220015:54
2. Warberg IC-85210116:72
3. Rubene210112:122
4. FC Outlaws20024:230
Ženy - skupina A:
Red Ants Rychenberg (Švýc.) - FBC Liberec 8:2 (0:1, 5:0, 3:1)
Branky: 35. a 43. Kundertová, 22. Ottová, 25. Breitensteinová, 36. Hofstetterová, 37. Fluckigerová, 49. Benzová, 55. Schudelová - 9. Piotrowská, 56. Urbanová. Rozhodčí: Ittonen, Kääriäinen (oba Fin.). Vyloučení: 0:4. Využití: 2:0. Diváci: 112.
Tunet IBK (Nor.) - Aligator UKS Chwarzno (Pol.) 6:4 (2:0, 3:3, 1:1)
Tabulka:
1. Rychenberg220015:24
2. FBC Liberec21018:132
3. Tunet IBK21016:112
4. UKS Chwarzno20029:120
Ženy - skupina B:
Tikkurilan Tiikerit (Fin.) - Frederikshavn Bulldogs (Dán.) 7:1 (4:0, 0:0, 3:1), IKSU Umea (Švéd.) - Rubene/Rants (Lot.) 7:1 (4:1, 1:0, 2:0).