Živě

Zápasník Švec získal stříbro na mistrovství světa

26. září 2006 15:16 - KUANG-ČOU

Český zápasník v řecko-římském stylu Marek Švec získal na mistrovství světa v čínském Kuang-čou stříbro. Bronzový medailista z letošního evropského šampionátu dnes v kategorii do 96 kg nestačil až ve finále na Heikiho Nabiho z Estonska.

Třiatřicetiletý Švec se stal vicemistrem světa podruhé v kariéře, stejného úspěchu dosáhl před osmi lety na šampionátu ve švédském Gävle. Porážka s jednadvacetiletým Nabim byla jeho první na turnaji, předtím vyhrál čtyři zápasy za sebou.

Švec zahájil své účinkování na šampionátu vítězstvím nad Japoncem Kenzem Katem, jehož stejně jako následně Řeka Theodorose Tunoysidise porazil už po dvou periodách.

V boji o postup do semifinále čekal českého zápasníka zřejmě nejtěžší možný soupeř, dvojnásobný olympijský vítěz a úřadující mistr Evropy Hamza Yerlikaya. Ani slavný Turek, který má ve sbírce již osm zlatých medailí z kontinentálních šampionátů, však zkušeného Čecha nezastavil a Švec měl jistotu medaile.

Poslední Švecovou překážkou v cestě do druhého finále MS v kariéře byl stříbrný medailista z olympijských Atén Ramaz Nozadze. S Gruzíncem musel zápasník pražského Olympu poprvé na turnaji absolvovat rozhodující třetí periodu, nakonec však i tento duel dovedl do vítězného konce. Jeho vítěznou pouť poté zastavil až mladý Nabi, jenž v seniorské kategorii startoval na mistrovství světa poprvé.

Ve středu bude na šampionátu zápasit David Vála v kategorii do 120 kg, Michala Spoustová-Křížková se představí v neděli.

MS v zápase
Muži - řecko-římský styl
Do 74 kg: 1. Šackim (Ukr.), 2. Yli-Hannuksela (Fin.), 3. Madsen (Dán.) a Krirkvelja (Gruz.).
Do 84 kg: 1. Abdelfatah (Eg.), 2. Avluca (Tur.), 3. Mišin (Rus.) a Tahmasebí (Írán).
Do 96 kg: 1. Nabi (Est.), 2. Švec (ČR), 3. Dinšev (Bulh.) a Yerlikaya (Tur.).

ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.