Rubriky:

Cyklistika

Živě

Francouz Chavanel je díky osmnácté účasti rekordmanem Tour de France

8. července 2018 16:08 - Noirmoutier-en-l'Île

Francouzský cyklista Sylvain Chavanel už je jediným rekordmanem v počtu účastí na Tour de France. V sobotu nastoupil devětatřicetiletý jezdec stáje Direct Énergie na start slavného závodu poosmnácté, dosud se o primát dělil s Němcem Jensem Voigtem a Australanem Stuartem O'Gradym. Na dosah má i další rekordní zápis.

 

Peter Dejong, ČTK/AP

"Tohle je určitě moje poslední Tour. Možná budu příští rok ještě závodit, ale Tour už se mě týkat nebude. Vím, jak je těžká a kolik je toho potřeba obětovat k dokončení závodu," řekl Chavanel, který od roku 2001 na "Staré dámě" nechyběl. Vzdal pouze jedinkrát, v roce 2007 pak odstoupila celá stáj Cofidis, jejíž barvy tehdy hájil.

Dnes Chavanel, který se třikrát radoval z etapového vítězství a v roce 2010 jel dva dny ve žlutém trikotu vedoucího závodníka, odstartoval do jubilejní 350. etapy. Pokud závod dokončí, překoná rekord Nizozemce Joopa Zoetemelka. Ten v letech 1970 až 1986 absolvoval na Tour celkem 365 etap.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.