Rubriky:

Cyklistika

Jury upravila nedělní výsledky Tour, Kittel přišel o čtvrté místo

9. července 2018 13:19 - Cholet

Jury cyklistického závodu Tour de France upravila výsledky nedělní druhé etapy, jejíž spurt ovlivnil pád v poslední zatáčce dva kilometry před cílem. Nejvíce na změnu pořadí doplatil německý rychlík Marcel Kittel a ze čtvrté příčky průběžného pořadí se propadl až na 138. místo. Dodatečně mu byla dopsána ztráta čtyř minut.

 

Jeff Pachoud, ČTK/AP

Podle serveru cyclingnews.com rozhodčí provedli revizi výsledků až téměř pět hodin po skončení etapy v La Roche-sur-Yon a triumfu mistra světa Petera Sagana. Nejprve dostalo stejný čas jako vítěz 52 jezdců, nakonec jich bylo 116, ale Kittel mezi nimi oproti původním výsledkům nebyl.

"Vzhledem k pádu v posledních třech kilometrech etapy všichni jezdci, kteří v té chvíli byli v pelotonu, budou mít čas jako vítěz, tedy 4:06:37 hodiny (podle pravidla v článku 2.6.027)," uvedla mezinárodní cyklistická unie UCI v prohlášení s opravenými výsledky bez dalšího vysvětlení.

Kittel ztratil kontakt s pelotonem zhruba osm kilometrů před cílem kvůli defektu a výměně kola a nebylo jasné, zda se stihl na peloton dotáhnout. Na čtvrtou příčku se místo něj posunul domácí veterán Sylvain Chavanel. O jednu pozici si po Kittelově propadu polepšili i další jezdci.

Tour vede Sagan o šest sekund před Kolumbijcem Fernandem Gaviriou, třetí Ital Sonny Colbrelli má odstup 10 sekund. Dnes pokračuje 105. ročník týmovou časovkou dlouhou 35,5 km v Choletu a okolí.

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.