Mistr světa na dráze Galvez se zabil při závodu v Belgii

26. listopadu 2006 12:47 - BRUSEL

Mistr světa v dráhové cyklistice Španěl Isaac Galvez zemřel dnes v noci na následky pádu, které utrpěl při šestidenním závodu v Belgii. Úřadující šampion z bodovacího závodu dvojic se střetl během předposlední etapy s belgickým jezdcem Dimitriem De Fauwem a narazil do zábradlí. Následkům zranění podlehl ve věku 31 let.

"Jeho zranění byla natolik vážná, že zemřel ještě na cestě do nemocnice," řekl dnes rozhlasové stanici VRT mluvčí pořadatelů Rob Discart. Po tragické události byl halový závod v Gentu přerušen a v neděli už se nezávodilo.

Galvez získal po sedmi letech zpátky zlatou medaili v bodovačce letos v dubnu v Bordeaux, kde byl jeho partnerem Joan Llaneras Rossello. Startoval i na slavné silniční Tour de France, kde ve čtvrté etapě spurtoval o vítězství a skončil těsně druhý.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.