Živě

Komisaři odvedli cyklistu z galavečera, jezdci si stěžují

7. listopadu 2018 19:44 - Paříž

Asociace profesionálních cyklistů si postěžovala na necitlivý přístup dopingových komisařů. Upozornila na případ belgického jezdce Pietera Serryho, kterého komisaři kvůli odevzdání vzorku odvedli z úterního cyklistického galavečera.

 

Handout, Reuters

Serry v médiích prohlásil, že byl naposledy testován před dvěma týdny a že komisaři nerespektovali navržený čas. "Chápu, že kontroly musejí být, ale dvě mimo sezonu a takhle krátce za sebou, to prostě považuji za mrhání penězi. Cítím se jako vězeň s monitorovacím náramkem na kotníku," řekl devětadvacetiletý jezdec stáje Quick-Step Floors.

Asociace upozornila i na další necitlivé návštěvy dopingových komisařů. "Jezdci byli testováni ve svatební den nebo třeba na pohřbu. Chtělo by to trochu víc respektu," řekl její předseda Gianni Bugno.

"Přitom cyklisté jako jediní sportovci na světě platí tyhle kontroly z vlastní kapsy, dávají na ně dvě procenta z prémií," citovala ho agentura AP. Asociace jezdců proto hodlá pro dopingové komisaře navrhnout kodex chování.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.