Rubriky:

Cyklistika

Živě

Komisaři odvedli cyklistu z galavečera, jezdci si stěžují

7. listopadu 2018 19:44 - Paříž

Asociace profesionálních cyklistů si postěžovala na necitlivý přístup dopingových komisařů. Upozornila na případ belgického jezdce Pietera Serryho, kterého komisaři kvůli odevzdání vzorku odvedli z úterního cyklistického galavečera.

 

Handout, Reuters

Serry v médiích prohlásil, že byl naposledy testován před dvěma týdny a že komisaři nerespektovali navržený čas. "Chápu, že kontroly musejí být, ale dvě mimo sezonu a takhle krátce za sebou, to prostě považuji za mrhání penězi. Cítím se jako vězeň s monitorovacím náramkem na kotníku," řekl devětadvacetiletý jezdec stáje Quick-Step Floors.

Asociace upozornila i na další necitlivé návštěvy dopingových komisařů. "Jezdci byli testováni ve svatební den nebo třeba na pohřbu. Chtělo by to trochu víc respektu," řekl její předseda Gianni Bugno.

"Přitom cyklisté jako jediní sportovci na světě platí tyhle kontroly z vlastní kapsy, dávají na ně dvě procenta z prémií," citovala ho agentura AP. Asociace jezdců proto hodlá pro dopingové komisaře navrhnout kodex chování.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.