Bývalý cyklistický šampion Museeuw se přiznal k dopingu

24. ledna 2007 10:34 - KORTRIJK

Mistr světa v silničním cyklistickém závodu z roku 1996 Johan Museeuw přiznal, že v závěru své kariéry užíval nedovolené podpůrné látky. Jednačtyřicetiletý Belgičan to řekl na tiskové konferenci, kde zároveň oznámil, že odstupuje z funkce jednoho z manažerů profesionální stáje Quick Step.

"Chtěl jsem zakončit kariéru stylově, proto jsem udělal některé věci, které nebyly správné. Když jsem se připravoval na některé velké závody, nehrál jsem úplně čistě," prohlásil Museeuw, jenž opustil peloton v roce 2004. Jak konkrétně se proti dopingovým pravidlům provinil, neuvedl.

Museew vystoupil před novináři v reakci na sérii článků v listu Het Laatste Nieuws, který obvinil šéfa Quick Stepu Patricka Lefevera, že se podílí na dopingu třicet let. Deník prý čerpal z informací od Museeuwova někdejšího příležitostního tréninkového partnera Woutera Vandenhauta. "Ne všechny ty články jsou pravdivé," uvedl bývalý slavný jezdec.

Museeuw exceloval především v jednorázových závodech, třikrát vyhrál proslulý podnik Paříž-Roubaix. Z dopingu byl podezřelý už v minulosti, v roce 2004 pár měsíců po ukončení kariéry mu dokonce národní svaz udělil dvouletý zákaz startů. Museeuw se dosud vždy hájil tím, že nikdy neměl pozitivní dopingový nález. Nedávno belgické úřady oznámily, že ho v tomto roce čeká spolu s dalšími šesti cyklisty soud kvůli držení zakázaných prostředků.

ČTK

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.