Cyklistika

Živě

Dvacetiletý Pogačar je nejmladším vítězem Kolem Kalifornie

19. května 2019 09:58 - Pasadena

Slovinský cyklista Tadej Pogačar se stal ve dvaceti letech nejmladším vítězem závodu WorldTour Kolem Kalifornie. Do čela se jezdec týmu SAE Team Emirates dostal po páteční předposlední etapě s dojezdem na Mt. Baldy a na trase do Pasadeny o den později náskok 16 sekund uhájil.

Mark J. Terrill, ČTK/AP

"Vyhrát tady byl můj hlavní cíl pro tento rok. Věděl jsem, že jsem připravený, i tak mě to ale překvapilo," přiznal Pogačar. V závěrečné etapě si pohlídal dojezd v hlavním balíku favoritů. Ten dorazil pět vteřin po čelní skupině, v níž Nizozemec Caes Bol přespurtoval trojnásobného mistra světa Petera Sagana. Slovenský rekordman závodu dominoval v Kalifornii v prvním dnu a zůstal na 17 etapových prvenstvích.

Pogačar se dočkal dalšího velkého úspěchu po únorovém triumfu v závodu Kolem Algarve. V konečném pořadí předčil o čtvrt minuty dalšího mladíka, o rok staršího Kolumbijce Sergia Higuitu. Třetí byl Dán Kasper Asgreen, kolega Zdeňka Štybara z Quick-Stepu. Český jezdec skončil celkově na 53. místě se ztrátou 39 minut.

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika

Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.