Živě

Cink skončil v Novém Městě pátý, Van der Poel už vládne i bikerům

26. května 2019 15:03 - Nové Město na Moravě

Biker Ondřej Cink dojel pátý na Světovém poháru v cross country v Novém Městě na Moravě. Závod vyhrál nizozemský univerzál Mathieu van der Poel, který oslavil první triumf v elitním seriálu horský kol a vede průběžné pořadí.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Pro Cinka, bronzového medailistu z mistrovství světa v roce 2015, je páté místo nejlepším výsledkem od loňském návratu k horským kolům ze silničního pelotonu. Až do posledního kola bojoval o třetí místo, ale v závěru již nestačil. Na vítězného Van der Poela ztratil přes dvě minuty, od třetí příčky Cinka dělilo 19 sekund.

Van der Poel přidal další úspěch do své unikátní sbírky. Mistr světa v cyklokrosu a vítěz několika jarních klasik na silnici v závěrečném stoupání ujel nejlepšímu bikerovi posledních let Nino Schurterovi a vyhrál o 19 sekund. Třetí skončil další Švýcar Mathias Flückiger, který zaostal už téměř o dvě minuty.

Kulhavý nestartoval

Na start závodu se postavilo 131 bikerů včetně šesti českých reprezentantů. Chyběl mezi nimi olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý, který před týdnem nedokončil první závod SP v Albstadtu a kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům se rozhodl domácí podnik vynechat.

Zastoupil ho Cink, který před startem prohlásil, že chce bojovat o vítězství. Od prvních kol své předsevzetí naplňoval a držel se v první pětce mezi největšími hvězdami.

Schurter a Van der Poel se už ve druhém kole utrhli, ale záhy je na chvíli dojel právě Cink, mocně podporován obecenstvem. Na strojové tempo této trojice nedokázali další závodníci reagovat. Jenže už na konci druhého ze sedmi okruhů začal na hvězdné duo ztrácet i Cink.

Dlouhou střední část závodu jezdil sám, s odstupem zhruba deseti vteřin na první dva a s náskokem asi dvaceti vteřin na pronásledovatele. Zatímco Schurter a Van der Poel svůj náskok v čele navyšovali, Cink odolával náporu ze zadních zadních pozic statečně a s obrovským úsilím, ale nakonec podlehl. Flückiger s Brazilcem Henriquem Avancinim dojeli Cinka v šestém kole a v závěru měli více sil.

Výtečně odstartoval i Jan Škarnitzl, ale nakonec se na jeho výkonu podepsalo nachlazení a obsadil 32. místo.

Závod SP v cross country horských kol v Novém Městě na Moravě: 
Muži:  
1. M. van der Poel (Niz.) 1:21:54
2. Schurter -19
3. M. Flückiger (oba Švýc.) -1:53
4. Avancini (Braz.) -2:01
5. Cink (ČR) -2:12
6. Marotte (Fr.) -2:30
...32. Škarnitzl -5:43
38. Vastl -6:15
78. Paprstka -9:58
79. Vobecký -10:03
92. Kobes (všichni ČR) -1 kolo.
Průběžné pořadí (po 2 závodech):  
1. M. van der Poel 700
2. Flückiger 500
3. Schurter 485
...13. Cink 220
25. Škarnitzl 143
42. Vastl 70
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.