Živě

Pohlavky na Giru! Měl ho víc zmlátit, bránil šéf stáje lídra

2. června 2019 09:31 - Verona

Nepříjemný moment zažila cyklistická stáj Astana v sobotní 20. etapě Gira d'Italia. Předposlední den závodu totiž lídr týmu Miguel Ángel López opět ztratil na přední příčky a svou roli v tom sehrál i střet s divákem pět kilometrů před cílem.

Video již není dostupné

sntv

Fanoušek pobíhající podél trati se srazil s jiným divákem a následně se připletl do cesty kolumbijskému jezdci. Šestý cyklista celkového pořadí neudržel nervy na uzdě a začal diváka pohlavkovat, až mu shodil čepici.

„Je mi líto, co se stalo. Měl jsem v sobě moc adrenalinu," kál se 25letý Kolumbijec. Naopak sportovní ředitel Astany ani po závodě neskrýval rozčílení. „Mrzí mě jen to, že toho diváka nezmlátil víc," pronesl Giuseppe Martinelli.

Celý incident zblízka sledoval i Lópezův český stájový kolega Jan Hirt, který dokončil závod na 22. místě a před závěrečnou časovkou drží 25. pozici v celkovém pořadí.

dh, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.