Rubriky:

Cyklistika

Živě

Pohlavky na Giru! Měl ho víc zmlátit, bránil šéf stáje lídra

2. června 2019 09:31 - Verona

Nepříjemný moment zažila cyklistická stáj Astana v sobotní 20. etapě Gira d'Italia. Předposlední den závodu totiž lídr týmu Miguel Ángel López opět ztratil na přední příčky a svou roli v tom sehrál i střet s divákem pět kilometrů před cílem.

Video již není dostupné

sntv

Fanoušek pobíhající podél trati se srazil s jiným divákem a následně se připletl do cesty kolumbijskému jezdci. Šestý cyklista celkového pořadí neudržel nervy na uzdě a začal diváka pohlavkovat, až mu shodil čepici.

„Je mi líto, co se stalo. Měl jsem v sobě moc adrenalinu," kál se 25letý Kolumbijec. Naopak sportovní ředitel Astany ani po závodě neskrýval rozčílení. „Mrzí mě jen to, že toho diváka nezmlátil víc," pronesl Giuseppe Martinelli.

Celý incident zblízka sledoval i Lópezův český stájový kolega Jan Hirt, který dokončil závod na 22. místě a před závěrečnou časovkou drží 25. pozici v celkovém pořadí.

dh, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.