Cyklistika

Živě

Dráhař Čechman skončil na ME do 23 let čtvrtý ve sprintu

13. července 2019 22:24 - Gent

Dráhový cyklista Martin Čechman skončil na mistrovství Evropy závodníků do 23 let čtvrtý ve sprintu. Další český zástupce v této disciplíně Jakub Šťastný byl v Gentu šestý.

V kvalifikaci obsadil Čechman třetí místo a stejně jako Šťastný uspěl v úvodním vyřazovacím kole. Ve čtvrtfinále narazili čeští dráhaři na sebe a v obou jízdách byl rychlejší Čechman.

V semifinále ale nestačil na Sébastiena Vigiera z Francie a v souboji o bronz podlehl ve dvou jízdách jeho krajanovi Rayanu Helalovi. Zlato vybojoval Nizozemec Harrie Lavreysen.

Veronika Jaborníková skončila v keirinu juniorek sedmá, ve starší kategorii byl Petr Kelemen v omniu desátý.

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika

Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.