Bikerka Průdková byla čtvrtá na MS ve sprinterském eliminátoru

Waregem

Česká bikerka Barbora Průdková obsadila čtvrtou pozici na mistrovství světa v disciplíně sprint eliminátor. Třiadvacetiletá ostravská rodačka v belgickém Waregemu zopakovala umístění z červencového mistrovství Evropy v Brně.

Barbora Průdková na archivím snímku.

Průdková získala v disciplíně připomínající sprinterské závody běžců na lyžích v minulosti stříbro a bronz z ME. Ve čtvrtek útočila na první světovou medaili, ale ve čtyřčlenném finále skončila poslední.

Pro zlato si stejně jako před třemi týdny v Brně dojela Italka Gaia Tormenaová. Mezi muži oplatil Francouz Titouan Perrin-Ganier porážku z ME krajanovi Hugovi Briattovi. Nejlepší Češi Tomáš Fláma a Dominik Prudek vypadli ve čtvrtfinále a skončili na 13. a 14. místě.

Sprint eliminátor byl dříve součástí Světového poháru v cross country na horských kolech a jezdil se také na mistrovství světa. V letech 2017 a 2018 byla disciplína součástí MS v městské cyklistice a letos měla poprvé svůj světový šampionát pod hlavičkou "Citymountainbike", pod níž se jezdí i SP.