Rubriky:

Cyklistika

Velkou cenu Favoritu Brno pojede i olympijský vítěz Viviani

11. září 2019 10:02 - Praha

Olympijský vítěz Elia Viviani se představí ve čtvrteční Velké ceně Favoritu Brno v olympijském omniu na brněnském velodromu. Třicetiletý italský cyklista získal v této disciplíně zlato v Riu de Janeiro a dvakrát na dráhovém mistrovství Evropy. Letos kolega Zdeňka Štybara a Petra Vakoče z elitní belgické stáje Deceuninck-Quick-Step ovládl také evropský šampionát na silnici.

 

Profimedia.cz

S Vivianim, který má na kontě i etapová vítězství na Tour de France, Giru d'Italia a Vueltě, pojedou čtvrteční závod jeho krajané Stefano Moro a Davide Plebani. Minulý týden startoval Viviani v Praze na Třebešíně, kde obsadil v omniu třetí místo.

Silnou výpravu mají v Brně také Poláci v čele s Danielem Staniszewským a Bartoszem Rudykem. Startovat bude v dresu Prostějova další Polák Wojciech Pszczolarski, medailista z mistrovství světa i Evropy. Domácí nadějí je především Petr Kelemen z pražské Dukly.

V pátek se pak v Brně pojede mistrovství ČR v keirinu a tradiční Přilba Moravy, bodovací závod na 50 km.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.