Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Denifl a lyžař Hauke půjdou kvůli dopingu k soudu

23. září 2019 16:46 - Innsbruck

Bývalý rakouský cyklista Stefan Denifl a běžec na lyžích Max Hauke půjdou kvůli dopingu před soud. Státní zastupitelství v Innsbrucku je obžalovalo ze sportovního podvodu. V případě odsouzení hrozí oběma až několik let vězení.

 

Twitter

Žalobce viní Denifla, že zneužil přes půl milionu eur (téměř 13 milionů korun) od sponzorů k pořízení krevního dopingu a růstových hormonů. Jednatřicetiletý vítěz jedné etapy na Vueltě dostal v červnu čtyřletý trest za doping v letech 2014 až 2018, kdy ukončil kariéru.

O měsíc později obdržel čtyřletý distanc také Hauke, který se podle státního zastupitelství dopustil podvodu tím, že investoval do dopingu 50.000 eur od svých partnerů. Sedmadvacetiletý účastník olympijských her v Soči, který byl usvědčen z dopingu během razie na letošním mistrovství světa v Seefeldu, po aféře také ohlásil konec kariéry.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.