Živě

To nedám! Neuvěřitelné momenty odrovnaly na mistrovství světa řadu cyklistů

24. září 2019 21:11 - Praha

Do takového počasí byste ani psa nevyhnali. Cyklisté na světovém šampionátu jezdců do 23 let ve Velké Británii však neměli na výběr. Do časovky v hrabství Yorkshire vyrazit museli, a to navzdory doslova provazcům vody, které se na ně valily. A následky na sebe nenechaly dlouho čekat.

sn, sntv

Měla to být nekompromisní bitva o titul. Časovka cyklistů do 23 let na 30,3 kilometru se však proměnila spíše v boj o to, kdo dojede se zdravou kůží. Na talentované mladíky totiž prakticky po celou dobu závodu dopadaly proudy vody.

A že v takových podmínkách nebyla nouze o řadu pádů, není třeba dodávat. K zemi, nebo spíše řečeno do pořádně velké louže, se nejdříve poroučel maďarský jezdec Attila Valter, který byl i po výživné koupeli schopen pokračovat v závodu.

Naprostá dominance! Dygertová vládla na MS v časovce a slaví první zlato na silnici

S vodními přívaly se vzápětí seznámil i Dán Mathias Norsagaard Jorgensen a řada dalších. Všechny pády se naštěstí obešly bez vážnějších zranění. Závod byl i přes šílené podmínky dokončen, z vítězství se nakonec radoval dánský cyklista Mikkel Bjerg před Američanem Ianem Garrisonem.

Pořadatelé na neregulérní podmínky zareagovali aspoň odložením časovky žen. Dámy se vydaly na trať o čtyřicet minut později, a i když počasí mělo do ideálu daleko, s „vodní cyklistikou“ jejich mužských protějšků se to srovnat nedalo.

pan, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.