Rubriky:

Cyklistika

Tým Jumbo-Visma už nominoval na Tour, chce ukončit vládu Ineosu

20. prosince 2019 16:51 - Amsterodam

Nizozemský cyklistický tým Jumbo-Visma netypicky už s půlročním předstihem ohlásil nominaci na Tour de France, na níž chce přerušit dominanci britské stáje Ineos. V sestavě pro 107. ročník "Staré dámy" tak nechybí největší hvězdy Primož Roglič a Tom Dumoulin.

 

Právě vítěz letošní Vuelty Roglič ze Slovinska a nováček v týmu Nizozemec Dumoulin, jenž předloni vyhrál Giro d'Italia a loni byl druhý na Tour, budou lídry pro celkové pořadí. Doplňuje je další Nizozemec Steven Kruijswijk, jenž byl letos na Tour třetí a příští rok by měl vést sestavu Jumbo-Visma na Vueltě.

V roli pomocníků nebudou na Tour chybět čtyřnásobný mistr světa v časovce Tony Martin z Německa, zkušený Nizozemec Robert Gesink či trojnásobný světový šampion v cyklokrosu Wout van Aert z Belgie.

Díky nabité sestavě se tým Jumbo-Visma pasoval do role jednoho z hlavních vyzyvatelů Ineosu, jehož jezdci ovládli až na jednu výjimku všechny ročníky Tour od roku 2012. Letos poprvé zvítězil mladý Kolumbijec Egan Bernal.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.