Juniorka Škarnitzlová získala stříbro na MS v cross country

FORT WILLIAM

Česká cyklistka Jitka Škarnitzlová získala stříbro v cross country juniorek na mistrovství světa horských kol. V kategorii do třiadvaceti let nebyla v britském Fort Williamu daleko od medaile ani Tereza Huříková, ale nakonec skončila čtvrtá stejně jako loni na Novém Zélandu.

Škarnitzlová mezi juniorkami nestačila jen na Ukrajinku Allu Bojkovou, která ji porazila o osmadvacet sekund. Bronz získala Francouzka Julie Bressetová.

Dvacetiletá Huříková prohrála pouze se staršími cyklistkami. Na vítěznou jednadvacetiletou Číňanku Jing Liou ztratila bezmála šest minut, ale od bronzové Elisabeth Oslové z Rakouska ji dělilo jen třicet sekund.

MS - cross country:
Do 23 let (34,2 km): 1. Jing Liou 1:45:43, 2. Žen Čcheng-Jüan (obě Čína) -3:31, 3. Oslová (Rak.) -5:20, 4. Huříková (ČR) -5:50.
Juniorky (25,6 km): 1. Bojková (Ukr.) 1:25:14, 2. Škarnitzlová (ČR) -28, 3. Bressetová (Fr.) -1:35.