Rubriky:

Cyklistika

Živě

Bikrosař Prokop skončil v druhém závodu SP v Adelaide čtvrtý

13. dubna 2008 10:40 - ADELAIDE

Český bikrosař Michal Prokop obsadil v druhém letošním závodu Světového poháru v superkrosu v Adelaide čtvrté místo. Zvítězil David Herman z USA. Aneta Hladíková a Jana Horáková se probojovaly do semifinále, ale postoupit mezi nejlepší osmičku se jim nepodařilo.

 

MTBS/Petr Bureš

Prokop, který se do Austrálie přesunul z měsíčního tréninkového kempu v Kalifornii, vyhrál na úvod nesmírně vyrovnanou kvalifikaci. Z 81 jezdců na startu se jich více než padesát vměstnalo do rozmezí dvou sekund.

I další cesta českého jezdce do finále pak byla hodně dramatická. Ve čtvrtfinále Prokop proletěl cílem v pádu, přesto udržel první místo. Spadl také v semifinále, kdy jel na druhé pozici. Upadli však i soupeři, takže nakonec postoupil ze čtvrtého místa.

Ve finále Prokopovi nevyšel start, přesto se nakonec dokázal probojovat na čtvrté místo, které do kvalifikačního žebříčku o postup na olympijské hry v Pekingu přineslo českému bikrosu značný bodový zisk.

Výsledky:
1. Herman (USA), 2. Strombergs (Lot.), 3. Kamakazi (Austr.), 4. Prokop (ČR).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.