Rubriky:

Cyklistika

Kvůli koronaviru se nepojede 100. ročník závodu Kolem Katalánska

13. března 2020 10:53 - Aigle

Pandemie koronaviru výrazně ovlivňuje i cyklistický kalendář. Dalšími zrušenými závody elitní série WorldTour jsou etapový závod Kolem Katalánska, jenž se chystal na jubilejní 100. ročník, a klasiky v Belgii sloužící jako příprava na dubnový "Monument" Kolem Flander.

 

Laurent Cipriani, ČTK/AP

Kvůli pandemii koronaviru už cyklisté přišli o velké závody v Itálii Strade Bianche, Tirreno-Adriatico a Milán-San Remo, jako první byl na konci února kvůli nákaze mezi účastníky předčasně ukončen etapový závod Kolem Spojených arabských emirátů.

Aktuálně se ve Francii jede závod Paříž-Nice, jehož organizátoři zakázali divákům vstup do prostoru startu a cíle etap. K podobnému opatření chtěli sáhnout v Katalánsku, ale kvůli přísným opatřením proti šíření koronaviru závod v termínu 23. až 29. března zrušili.

V Itálii kvůli koronaviru ruší další tradiční cyklistické závody

Pořadatelé čtvrtého nejstaršího stále fungujícího etapového závodu světa doufají, že by se pro jubilejní ročník mohl najít náhradní termín v dalším průběhu sezony.

Český olympijský šampion neodstartuje do Cape Epic

V Belgii kvůli zákazu veškerých sportovních akcí do 3. dubna s výjimkou profesionálního fotbalu, jenž se má hrát před prázdnými tribunami, se nepojedou mimo jiné významné závody Bruggy-De Panne, Binck Bank Classic a Gent-Wevelgem. Slavná klasika Kolem Flander plánovaná na neděli 5. dubna zatím v kalendáři zůstává.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika