Stý ročník závodu Kolem Katalánska se letos nepojede

27. dubna 2020 13:53 - Barcelona

Jubilejní 100. ročník cyklistického závodu Kolem Katalánska se letos nepojede. Organizátoři se dnes definitivně vzdali naděje, že by v očekávaném nabitém kalendáři v závěru roku našli pro svůj závod vhodný termín. Kolem Katalánska se mělo jet 23.-29. března, kvůli pandemii koronaviru byl ale závod série WorldTour odložen.

 

Christophe Ena, ČTK/AP

"Mezinárodní kalendář UCI byl zkrácen v podstatě jen na tři měsíce, my ale chceme uspořádat 100. ročník s maximálními garancemi a největšími sportovními hvězdami. Nemělo by pro nás tedy smysl, abychom závod organizovali v době Tour de France, Gira d'Italia nebo Vuelty," uvedl na webu závodu jeho ředitel Rubén Peris.

V úvahu nepřicházel ani zkrácený formát. "Za nejvhodnější řešení považujeme uspořádat závod v našem obvyklém termínu v roce 2021," dodal.

Profesionální cyklisté ve Francii by mohli už brzy trénovat venku

Volta a Catalunya se jela poprvé v roce 1911 a je čtvrtým nejstarším stále existujícím etapovým závodem světa po Tour de France (1903), Kolem Belgie (1908) a Giru d'Italia (1909).

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.