Rubriky:

Cyklistika

Cyklistická Vuelta nezačne v Nizozemsku, má mít jen osmnáct etap

29. dubna 2020 11:03 - Praha
(Aktualizováno: 29. dubna 2020 19:05)

Cyklistická Vuelta kvůli pandemii koronaviru neodstartuje v Nizozemsku, kde jsou až do září zakázány hromadné sportovní akce. Plánované tři dny nebudou nahrazeny, takže bude španělská Grand Tour zkrácena na 18 etap. Termín závodu zatím znám není.

 

Christophe Ena, ČTK/AP

Závod měl začít 14. srpna v Utrechtu týmovou časovkou a Nizozemsko mělo hostit ještě další dvě etapy. Místo toho Vuelta odstartuje v baskickém městě Irun původní 4. etapou.

Změní se také termín závodu. Vuelta by se měla jet až po mistrovství světa v silniční cyklistice, které se uskuteční ve Švýcarsku koncem září. Podle serveru cyclingnews by se mohlo jet kolem Španělska od konce října do listopadu. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) by měla zveřejnit upravený kalendář na zbytek sezony 5. května.

S cyklistickou Vueltou zatím pořadatelé počítají

V Nizozemsku by mohla Vuelta odstartovat v roce 2022, na příští rok je naplánováno zahájení ve španělském Burgosu. "Viděli jsme tu velké nadšení a vysoké nasazení. Je radost takhle pracovat. To nejmenší, co můžeme udělat, je zabývat se možností startu v Nizozemska v blízké budoucnosti. Věříme, že to budeme schopni zrealizovat co nejdříve," uvedl ředitel Vuelty Javier Guillén.

Pandemie koronaviru zcela rozbourala cyklistický kalendář. Tour de France se posunula o dva měsíce na 29. srpna až 20. září, i nad tímto termínem ale kvůli vládním opatřením visí otazník. Pak by měly následovat Giro d'Italia, které bylo v plánu v květnu, a Vuelta.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika