Rubriky:

Cyklistika

Italský cyklista Ricco dostal dvouletý trest za doping

2. října 2008 14:53 - ŘÍM

Cyklista Riccardo Ricco dostal dvouletý distanc za doping. Italský olympijský výbor ve čtvrtek pětadvacetiletého jezdce potrestal za užití zakázaného prostředku CERA, který je vylepšenou verzí krevního dopingu EPO.

Ricco se sice k užívání zakázaných látek během letošní Tour de France přiznal, italský olympijský výbor mu přesto vyměřil trest v plné výši. Osmnáct měsíců dostal cyklista podle agentury AP za samo užívání CERA, dalších šest pak za spolupráci s lékařem, který byl v minulosti už za doping potrestán. Riccův trest vyprší 30. července 2010.

Italský cyklista vyhrál na Tour šestou a devátou etapu. Především jeho druhé vítězství vzbudilo pochybnosti, protože v jedné z nejtěžších horských etap triumfoval po dlouhém sólovém úniku. Čtyři dny nato vyšlo najevo, že byl pozitivně testován.

Ricco byl vyřazen ze závodu a krátce na to propuštěn ze stáje Saunier Duval, kterou následně kvůli dopingovému skandálu opustil její titulární sponzor.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.