Rubriky:

Cyklistika

Podle Ullricha může Armstrong vyhrát Tour de France poosmé

3. října 2008 13:46 - STUTTGART

Někdejší velký rival Lance Armstronga Jan Ullrich si myslí, že sedmatřicetiletý Američan může po návratu k cyklistice poosmé vyhrát Tour de France. Armstrong se k závodění rozhodl vrátit tři roky po ukončení kariéry.

Ullricha, který loni pod tlakem dopingových obvinění ukončil kariéru, Armstrongův návrat překvapil. "Ale je to dobře. Přitáhne pozornost k cyklistice," uvedl vítěz Tour z roku 1997. "A Tour klidně může znovu vyhrát. Když se připraví psychicky, zvládne to i fyzicky," dodal čtyřiatřicetiletý Němec.

Bývalý cyklista chápe, proč Armstrong nechce nechat překontrolovat vzorky moči, které odevzdal při Tour v roce 1999. S návrhem nových testů přišel šéf francouzské antidopingové agentury Pierre Bordry. "Proč by měl dělat něco, co nemusí? Já bych se zachoval stejně. Je to otázka principu," prohlásil.

Ullrich se do podezření z dopingu dostal v roce 2006 v rámci vyšetřování takzvané Operace Puerto. Německý jezdec obvinění striktně odmítal, ale kvůli účasti v aféře ho propustila stáj T-Mobile.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.