Rubriky:

Cyklistika

Šest hodin tréninku v obýváku? Nudu zabíjí Froome muzikou

5. května 2020 21:45 - Praha

Zlomená kyčel, loket, hrudní kost a obratel! Chris Frome se dává dohromady po dramatickém pádu minulý rok v červnu, kdy při Critérium du Dauphiné málem přišel o život. Pauza zaviněná epidemií koronaviru přišla čtyřnásobnému šampionovi Tour de France vlastně vhod. Byť nijak nezastírá, že v domácím prostředí mimořádně trpí.

 

Satish Kumar Subramani, Reuters

„Někdy sedím na trenažéru i šest hodin. To jsou tréninky, kdy se čas neskutečně vleče," posteskl si Froome pro BBC, že objemová příprava v obývacím pokojí není zrovna příliš záživná..

„Je to docela nudné. Mám hodně velký a obsáhlý seznam skladeb v mobilu. Prošel jsem ho minimálně desetkrát. Prostě jsem seděl na trenažéru a dělal to nejlepší, co umím. Šlapal do pedálů," pronesl Froome.

Cyklista Chris Froome.

Twitter

Připomínal, že zužitkoval zkušenosti získané po zranění. „Hodně velkou porci tréninků jsem absolvoval v bytě na válcích. Nechtěně jsem se dokonale připravil na nynější období pandemie. Mentálně vše zvládám mnohem snáze," uvedl.

Cyklistické Giro a Vuelta se budou po 34 letech překrývat

Jeho loňské zranění zhatilo sen o rekordním pátém vítězném zápisu na Tour de France. Odborníci měli po děsivé nehodě pochybnosti o nadějích lídra Ineosu na úplné zotavení.

„Jediné, co mě motivuje je pátý triumf z Tour," odpálkoval všechny pochybovače při startu na únorovém etapovém klání ve Spojených arabských emirátech.

Po drsném karambolu byl na vozíku. Ale už zase závodí. Nejtěžší bylo naučit se chodit, přiznal šampion

Tour byla kvůli epidemii koronaviru odložena z původního termínu na přelomu června a července o dva měsíce. Britský cyklista tak získal čas. Věří, že na konci srpna nejslavnější závod planety skutečně odstartuje.

„Jsem smířený s absencí fanoušků. Asi se nedočkáme scén, kdy jedeme na vrcholky hor špalíry fanoušků," tuší Froome. „Nevím, jestli budou organizátoři schopní zabránit lidem shromažďovat se kolem trati, ale velmi pravděpodobně jde o podobu závodu, s nímž se pro letošek musíme smířit."

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika