Rubriky:

Cyklistika

Armstrong pojede v příštím roce poprvé na Giro d'Italia

13. října 2008 15:50 - ŘÍM

Americký cyklista Lance Armstrong se po návratu do profesionálního pelotonu zúčastní i slavného Gira d'Italia. Jeho premiérovou účast na druhém nejvýznamnějším podniku sezony dnes potvrdili organizátoři ze společnosti RCS Sport.

"Dám do toho všechno, neberu to jen jako přípravu na Tour. Fakt, že jsem se ještě nikdy nezúčastnil Gira, mě hodně mrzel. Teď to konečně mohu napravit," stojí v prohlášení sedmatřicetiletého člena stáje Astana.

Závod v Itálii, který v roce 2009 oslaví stoleté výročí, začne 9. května. O dva měsíce později se pak Armstrong pokusí o zisk osmého prvenství na Tour de France.

Armstrong svůj návrat oznámil v září a jeho prvním závodem bude Down Under na australských silnicích. Na něm bude startovat jen díky výjimce od federace UCI, protože v rozporu s pravidly nebyl vinou přestávky v kariéře dostatečně testován na doping.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.