Rubriky:

Cyklistika

Ullrich plánuje rozlučkový závod s Armstrongem a Indurainem

16. října 2008 15:08 - BERLÍN

Bývalý německý cyklista Jan Ullrich více než rok po skončení kariéry plánuje rozlučkový závod. Exhibice by se měl zúčastnit sedminásobný vítěz Tour de France Lance Armstrong, který se chystá na návrat do profesionálního sportu, i slavný španělský cyklista Miguel Indurain, pětinásobný vítěz Tour.

Ullrich oznámil konec kariéry v únoru 2007 kvůli dopingovým aférám kolem své osoby. Vítěz Tour de France z roku 1997 a olympijský šampión ze Sydney, který užívání zakázaných látek vždy popíral, by se rád rozloučil důstojnějším způsobem.

"Fanoušci si to zaslouží. A já si taky zasloužím, abych po svých velkých úspěších odešel tímto způsobem," řekl Ullrich serveru eurosport.yahoo.de.

Ullrich se v roce 2006 nesměl postavit na start Tour de France kvůli účasti v dopingovém skandálu kolem španělského lékaře Eufemiana Fuentese. Ačkoli neměl pozitivní dopingový test, stáj T-Mobile ho vyloučila ze svých řad a Ullrich za několik měsíců ukončil kariéru.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.