Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Sinkewitz chce zveřejňovat antidopingové testy na webu

19. listopadu 2008 12:55 - BERLÍN

Německý cyklista Patrick Sinkewitz si chce po odpykání ročního trestu za doping získat zpátky důvěryhodnost. Jezdec, který bude v nové sezóně závodit za nejlepší českou stáj PSK Whirlpool-Author, hodlá na internetu zveřejňovat výsledky a fotografie z průběhu svých dopingových testů Mezinárodní cyklistické unie UCI na internetových stránkách.

"Během října jsem podstoupil tři testy a jakmile to bude technicky možné, dáme je na internet," citovala osmadvacetiletého jezdce agentura SID.

Sinkewitz měl pozitivní dopingový nález na testosteron loni začátkem června. Výsledky byly zveřejněny v průběhu Tour de France, kde startoval za elitní stáj T-Mobile. Kvůli jeho dopingové aféře poté přerušily německé televizní stanice ARD a ZDF přímé přenosy z Tour.

Cyklista díky spolupráci s vyšetřovateli dostal jen roční trest. Distanc mu vypršel 17. července, nové angažmá však našel až v nyní, když v pondělí podepsal roční smlouvu s českou stájí.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.