Rubriky:

Cyklistika

Armstrong si poprvé po příchodu do Astany zatrénoval s Contadorem

4. prosince 2008 13:03 - TENERIFE

Slavný cyklista Lance Armstrong si poprvé po příchodu do stáje Astana zatrénoval s Albertem Contadorem. Sedmatřicetiletý sedminásobný vítěz Tour de France a jeden z nejlepších cyklistů současnosti však na soustředění kazašské stáje spolu jeli jen hodinu, protože Contador poté musel odcestovat do Madridu na společenskou akci.

Po příchodu Armstronga do týmu se hodně spekulovalo o vztazích v Astaně. Pětadvacetiletý Contador dokonce v jednu chvíli uvažoval o odchodu, protože se bál, že slavný Američan by ho mohl připravit o pozici lídra. "Nejlepší na tomhle kempu je, že se můžeme všichni pořádně poznat," řekl pětadvacetiletý Contador, vítěz letošní Vuelty a Gira d'Italia, agentuře AP.

Armstrong, který se k profesionální cyklistice vrátil v září po tříleté pauze, trénoval na kole každý den od nedělního začátku soustředění na Kanárských ostrovech. Podle mluvčího Astany není na americkém jezdci dlouhá pauza vůbec znát. "Patří k nejlepším, určitě je mezi první trojicí," řekl Philippe Maertens. "Ale to nic neznamená. Jak na tom je, se ukáže až v závodech," dodal.

Zatímco Armstrong nevynechal zatím jediný den přípravy, Contador mohl v prvních dvou dnech pouze posilovat, protože se stále zotavoval z operace hlasivek a nosu.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.