Rubriky:

Cyklistika

Palačinky byly motorem Kulhavého při Everestingu. Pro děti vydělal čtvrt milionu

22. května 2020 19:29 - Praha

Deset hodin, čtrnáct minut, třiapadesát vteřin! Přesně tolik času prožil biker Jaroslav Kulhavý v sedle svého kola během pátečního dne, kdy na Lysé hoře v Beskydech úspěšně zvládl Everest challenge. Jde o zdolání 8848 výškových metrů kopírujících výšku nejvyšší hory planety na kole během jediného dne!

 

Michal Červený

Pětatřicetiletý olympijský šampion v cross country z Londýna 2012 v pátek zahájil pokus o jedinečný výkon ráno v půl šesté, kdy bylo v Beskydech lehce nad nulou. Většinou cyklisté volí pro Everesting silniční kolo, Kulhavý ale výzvu podstoupil na horském. Svah s dojezdem na sjezdovce musel absolvovat třináctkrát.

Vpodvečer, krátce po půl sedmé, Everesting dokončil. „Je to obrovský sportovní výkon spojený s krásnou emocí pomáhat druhým," komentoval výkon olympijského šampiona horolezec Radek Jaroš, který pokořil skutečný Mount Everest.

Jaroslav Kulhavý při pátečním Everestingu na Lysé hoře v Beskydech.

Michal Červený

Během jedinečného výkonu Kulhavý konzumoval na dodání energie palačinky. V sedle kola se při teplotě kolem tří stupňů zahřál při výstupu, na sjezdy se pečlivě oblékal, aby neprochladnul.

V součtu Kulhavý absolvoval přes 190 kilometrů. Zapojit se do výzvy dvojnásobného olympijského medailisty může každý. A klidně i bez kola.

Jaroslav Kulhavý po úspěšné absolvování Everestingu na Lysé hoře v Beskydech.

Michal Červený

Stačí si koupit startovní číslo a vybrat si svou vlastní sportovní aktivitu – třeba ujít 8848 kroků, uběhnout 8848 metrů nebo vyjít na nejbližší kopec. Akce potrvá až do 8. června a každý, kdo nadaci nákupem startovního čísla podpoří, může vyhrát speciální ceny od Jaroslava Kulhavého i České olympijské nadace.

Jaroslav Kulhavý při pátečním Everestingu na Lysé hoře v Beskydech.

Michal Červený

Do jeho virtuálního týmu #8848prodeti se nákupem osobního startovního čísla na webové stránce www.olympijskanadace.cz za příspěvek nejméně 100 korun. Během pátečního dne Kulhavý pro Olympijskou nadaci vybral přes čtvrt milionu korun.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.