Rubriky:

Cyklistika

Americké cyklistické stáje najaly experta na boj s dopingem

9. prosince 2008 15:47 - BOULDER

Bývalý šéf americké antidopingové laboratoře UCLA Don Catlin bude pomáhat cyklistickým stájím Columbia a Garmin-Slipstream při boji s dopingem. Uznávaný expert bude mít na starost dohled nad kontrolami jezdců.

Americké stáje chtějí podle agentury AP v nové sezóně své cyklisty podrobit více než 600 testů. Kontroly mají být zaměřené hlavně na krevní doping EPO a jeho vylepšenou verzi CERA.

Catlin už má podobnou funkci v týmu Astany. Do kazašské stáje byl přizván poté, co se sedminásobný vítěz Tour de France Lance Armstrong vrátil k cyklistice a podepsal s Astanou smlouvu. Catlin má na starost antidopingové testy slavného Američana, který je hodlá zveřejňovat na internetu a dokázat tak, že je "čistý".

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.