Bratři Hačečtí skočili pátí v bodovacím závodu v Cali

Páté místo vybojovali bratři Vojtěch a Martin Hačečtí v bodovacím závodě dvojic na Světovém poháru v dráhové cyklistice v kolumbijském Cali. Čeští reprezentanti byli mezi šesti dvojicemi, které měly plný počet kol. Z vítězství se radovali belgičtí cyklisté Ingmar De Poortere a Tim Mertens.

Ve třídenním klání byla nejúspěšnější litevská reprezentantka Simona Krupeckaiteová. Po prvenství ve sprintu a závodu na 500 m s pevným startem dominovala v sobotu i v keirinu, navíc skončila se svými kolegyněmi třetí v týmovém sprintu.

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA:
Muži:
Sprint:
Finále: Sireau (Fr.) - Nimke (Něm.) 2:0 (10,943, 10,960), o 3. místo: Bourgain (Fr.) - Forstemann (Něm.) 2:0 (12,702, 11,263).
Bodovací závod dvojic:
1. De Poortere, Mertens (Belg.) 23 bodů, 2. Carvajal, Uran (Kol.) 17, 3. Ješkov, Kajkov (Rus.) 15, ...5. V. Hačecký, M. Hačecký (ČR) 7.
Ženy:
Stíhací závod družstev:
Finále: Kuba (Rodriguezová, Gonzalezová, Dominguezová) 3:32,646 - Kolumbie 3:33,713, 3. Itálie 3:41,32.