Živě

Museeuw dostal za doping podmínku a pokutu 15 000 eur

16. prosince 2008 12:29 - KORTRIJK

Bývalý mistr světa v cyklistice Johan Museeuw dostal společně s několika dalšími belgickými jezdci podmíněný trest a pokutu 15 000 eur (téměř 400 tisíc korun) za svou účast v dopingovém skandálu. Cyklista, jenž skončil s aktivním sportem v roce 2004, se před necelými dvěma lety přiznal, že si v závěru kariéry pomáhal zakázanými látkami.

Ty měl získávat od veterináře Josého Landuyta, kterého dnes soud v Kortrijku uznal vinnými z obchodu s dopingem. Za to dostal podmíněný roční trest vězení a stejnou pokutu jako Museeuw.

Mistr světa z roku 1996 by v případě opakovaného přestupku šel do vězení na deset měsíců. Totožný verdikt si vyslechli i další bývalí špičkoví belgičtí cyklisté Jo Planckaert, Chris Peers a Mario De Clercq. Tři méně známí profesionálové dostali k pokutě šestiměsíční trest.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.